Dzisiaj jest: 3.4.2020, imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda

Jak zgłosić sprawę do windykacji?

Dodano: rok temu Czytane: 401 Autor:
Redakcja poleca!

Wielu internautów, a także wiele osób zadaje sobie pytanie odnośnie tego, jak zgłasza się sprawę do windykacji. W tym artykule pomożemy Państwu zrozumieć ten proces.

Jak zgłosić sprawę do windykacji?

Tego typu procedurę umożliwia nam w obecnym czasie portal dlugi.info. To właśnie za jego pośrednictwem możemy w bezpłatny sposób zgłosić do windykacji nawet pojedynczą fakturę. Za pośrednictwem portalu zyskamy możliwość kontaktu z jedną z firm, które są rekomendowane przez Polski Związek Windykacji. Należy pamiętać o tym, iż podjęcie tego typu kroków nie wpływa od strony prawnej na dalszą współpracę z dłużnikiem, a także na podejmowanie innych działań mających na celu uzyskanie należnej nam należności. W tym przypadku jedyną przeszkodą mogą być kwestie typowo ludzkie. Złość, zazdrość często bardzo negatywnie wpływa na wszelkiego rodzaju uzyskiwanie należności.

Strona posiada prostą budowę i pozwala za pośrednictwem przycisku „giełda długów” zgłosić fakturę firmie windykacyjnej. Wcześniej dobrze jest się zarejestrować na tym portalu, gdyż zyskujemy dodatkowe możliwości monitoringu postępowania, uzyskania informacji o naszym dłużniku, a także firmie windykacyjnej. W początkowej części procedury zgłaszania sprawy do windykacji mamy możliwość wystawienia nowej wierzytelności, bądź też skorzystania z listy tych wcześniej przez nas już wystawianych.

Następnie każdy użytkownik portalu, w przypadku, gdy obrał opcję nowej wierzytelności, musi uzupełnić standardowy formularz wystawienia. W momencie wybrania opcji związanej z wcześniej wystawionymi wierzytelnościami należy jedynie zaznaczyć pozycję do zgłoszenia i kliknąć w przycisk „zgłoś do windykacji”. Portal po przeanalizowaniu naszego zgłoszenia da nam dostęp do mapki naszego kraju, na której to łamach zyskamy kontakt do firm windykacyjnych, którym możemy przekazać wskazaną przez nas wierzytelność do windykacji. Po wybraniu odpowiedniej firmy klikamy w przycisk „zgłaszam”.

Po tej procedurze wierzytelność została przekazana do windykacji. Po zweryfikowaniu danych przedstawiciel danej firmy skontaktuje się z nami w celu ustalenia szczegółów współpracy.

Korzystając z portalu, logując się do niego mamy cały czas dostęp do wierzytelności zgłoszonych do windykacji. Warto również wspomnieć o szeregu ciekawych udogodnień, jakie posiada portal . Zapoznaj się z nimi. Jest to naprawdę ciekawe i praktyczne narzędzie nie tylko dla przedsiębiorców, ale również i dla osób fizycznych.

Polecane